Stockholms Bowlingförbund

Utvecklat av     Meriq

Totala kvalresultat Herr (A-klass)

<< Tillbaka till startsidan              Skriv ut     

  Namn Klubb   Resultat
1. Anton Gehlin AIK   2482
  Ian Robinson AIK  
  Olle Eriksson AIK  
  Oskar Almroth AIK  
2. Christian Ådefjäll Vendelsö BK   2379
  Niklas Löfström Vendelsö BK  
  Stefan Löfström Vendelsö BK  
3. Niclas Nedermo BK Ax   2371
  Robert Myrén BK Ax  
  Tobias Karlsson BK Ax  
4. Dennis Andersson Matteus-Pojkarna BK   2366
  Jimmy Bengtson Matteus-Pojkarna BK  
  Victor Forss Matteus-Pojkarna BK  
5. Benno Pedersen Pin Club   2333
  Daniel Holmgren Pin Club  
  Jan-Ove Skoog Pin Club  
  Tommy Stenqvist Pin Club  
6. Andreas Holm BK Ax   2285
  Ingvar Sjögren BK Ax  
  Kim Wikman BK Ax  
  Robin Holm BK Ax  
7. Martin Wallin BK Runan   2262
  Pål Stål BK Runan  
  Tomas Lind BK Runan  
8. Karl-Johan Mattsson Hammarby IF BF   2215
  Peter Sainio Hammarby IF BF  
  Tobias Hallberg Hammarby IF BF  
9. Jonas Emretzon BajenFans BF   2208
  Mark Westphal BajenFans BF  
  Thomas Dahlman BajenFans BF  
10. Christer Rylander Aftonbladets IK   2203
  Kjell Andersson Aftonbladets IK  
  Tommy Johannesson Aftonbladets IK  
11. Daniel Stålander BK Runan   2172
  Kenneth Ovestad BK Runan  
  Magnus Lütz BK Runan  
12. Bengt Andersson Turebergs BwK   2137
  Elias Sjögren Turebergs BwK  
  Thomas Åhlén Turebergs BwK  
13. Jerry Ekman-Wogel Stureby BK   2106
  Jesper Gren Stureby BK  
  Joakim Karlsson Stureby BK  
14. Andreas Andersson AIK   2101
  Jesper Jelvin AIK  
  Robert Andersson AIK  
15. Christian Forsebrink Sigma BK   2076
  Kenny Bengtsson Sigma BK  
  Ronny Lindell Sigma BK  
16. Björn Mattsson Täby BwK   2074
  Daniel Jones Täby BwK  
  Leo Westberg Täby BwK  
  Mikael Isaksson Täby BwK  
17. Joakim Plantin Täby BwK   2060
  Mattias Persson Täby BwK  
  Sebastian Andersson Täby BwK  
18. Anders Holm Sollentuna BwK   2054
  Håkan Hellsing Sollentuna BwK  
  Stefan Ohlsson Sollentuna BwK  
19. Dimitris Savvakis BK Raa   2050
  Göran Skog BK Raa  
  Pantili Pantilis BK Raa  
20. Fredrik Andersson Sundbybergs IK   2034
  Gustavo Layrisse Montiel Sundbybergs IK  
  Rasmus Ljungberg Sundbybergs IK  
21. Linus Roxvik Sollentuna BwK   2023
  Mattias Velander Sollentuna BwK  
  Sebastian Hellsing Sollentuna BwK  
22. Erik Nilsson BK Rudbeck   1988
  Henrik Hedlycke BK Rudbeck  
  Linus Sjöberg BK Rudbeck  
  Rolf Hedlycke BK Rudbeck  
23. Anders Borén BK Amiki   1982
  Göran Bergendorff BK Amiki  
  Tobias Borén BK Amiki  
24. Mats Brännlund BK Rudbeck   1938
  Michael Burman BK Rudbeck  
  Mikael Ekstrand BK Rudbeck  
  Petter Myrehed BK Rudbeck  
25. Hans Florbrant Allmänna BK   1813
  Mikael Florbrant Allmänna BK  
  Roger Lindström Allmänna BK  
  Ulf Olsson Allmänna BK  
26. Alar Laas BK Rudbeck   1786
  Dylan Färemark BK Rudbeck  
  Emil Lönneberg BK Rudbeck  
27. Anders Frisk NBC Gullmarsplan BC   1763
  Henning Lauritsen NBC Gullmarsplan BC  
  Lennart Lingarp NBC Gullmarsplan BC  
28. Alex Joki BK Amiki   1610
  Andreas Nyberg BK Amiki  
  Markus Joki BK Amiki